Sztetl Chrzanów – XI Dni Kultury Żydowskiej, 8-15 października 2023r.

Spacery historyczneSpotkaniaWykłady

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Dni Kultury Żydowskiej – Sztetl Chrzanów.

Niedziela 8.10.2023 r.
14.00
Zwiedzanie cmentarza żydowskiego z przewodnikiem, oferta dla wszystkich zainteresowanych. Zbiórka pod bramą cmentarza, ul. Podwale. Wstęp wolny
Mężczyźni i chłopcy proszeni są o zabranie nakrycia głowy.

Poniedziałek 9.10.2023 r.
9.00
W synagodze i w domu żydowskim. Lekcja muzealna, oferta dla kl. V -VIII SP i młodzieży szkół średnich. Muzeum w Chrzanowie, ul. Mickiewicza 13. Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

12.00
Zwiedzanie cmentarza żydowskiego z przewodnikiem, oferta dla kl. V -VIII SP i młodzieży szkół średnich. Zbiórka pod bramą cmentarza, ul. Podwale. Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

Wtorek 10.10.2023 r.

Środa 11.10.2023 r.
10.00
Spacer po mieście Śladami chrzanowskich Żydów, oferta dla wszystkich zainteresowanych, szczególnie seniorów! Zbiórka pod Muzeum, ul. Mickiewicza 13. Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

16.30
Wykład z cyklu: Świąteczne opowieści… Tradycyjny strój Żydów polskich, prelekcja kustosza Muzeum w Chrzanowie Anny Sadło-Ostafin, Dom Urbańczyka, Al. Henryka 16. Wstęp wolny
Po wykładzie zapraszamy na degustację potraw przygotowaną przez uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie.

Czwartek 12.10.2023 r.
9.00
Spacer po mieście Śladami chrzanowskich Żydów, oferta dla kl. V -VIII SP i młodzieży szkół średnich. Muzeum w Chrzanowie, ul. Mickiewicza 13. Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

Piątek 13.10.2023 r.

Niedziela 15.10.2023 r.
12.30, 14.15
Zwiedzanie wystawy stałej judaistycznej z przewodnikiem, oferta dla wszystkich zainteresowanych. Budynek główny Muzeum, ul. Mickiewicza 13. Wstęp wolny

Zapisy na wszystkie wymagające tego punkty programu w Muzeum w Chrzanowie tel. 32 753 87 10.
Mężczyźni i chłopcy na zwiedzanie cmentarza żydowskiego proszeni są o zabranie nakrycia głowy.