„INSYGNIA” – zaproszenie na wernisaż wystawy

OgłoszeniaWernisażWystawyWystawy czasowe

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, którym będzie wernisaż wystawy replik insygniów koronacyjnych Korony Królestwa Polskiego, pt.: „INSYGNIA”. Wystawa ta będzie prezentować repliki najważniejszych regaliów, które były używane podczas koronacji Królów Polski: „Korona Chrobrego”, berło królewskie oraz jabłko. Uwiecznione na rysunkach Krzysztofa Józefa Wernera z 1764 r. tuż po ostatniej koronacji, a odtworzone dzięki staraniom p. Adama Orzechowskiego, tworzą cenne artefakty, które będą okazją do zgłębienia historii i tradycji.

Właścicielem Regaliów jest Rycerski Zakon Korony Polskiej Świętego Kazimierza Królewicza.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 20 października o godzinie 17:00, w Budynku Głównym Muzeum, przy ul. Mickiewicza 13. Przybywajcie, bo nie może Was tam zabraknąć!

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmują: Gazeta Krakowska, Chrzanowska Telewizja Lokalna oraz Portal Ziemi Chrzanowskiej „Przełom”.