Chrzanów solidarny z Ukrainą – zbiórka rzeczowa

SOLIDARNI Z UKRAINĄ – ZBIÓRKA RZECZOWA

Od jutra (26 lutego br.)  na terenie naszej gminy rusza zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla naszych przyjaciół z Ukrainy organizowana przez Urząd Miejski w Chrzanowie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie oraz Miejsce Aktywności Mieszkańców w Chrzanowie.
Punkt Pomocy, zlokalizowany w MOKSiR Chrzanów (w części administracyjnej na I piętrze) przy ul. Broniewskiego 4, będzie otwarty codziennie, do zakończenia zbiórki, w godz. 8:00 – 20:00.
Telefon kontaktowy: 32 623 30 86

Rzeczy, których potrzebujemy to:
(prosimy o rzeczy nieużywane)
Priorytetowo: śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), koce termiczne, materace.
A także ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne, spirytus, maseczki wielorazowe.
Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, pakowane suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.
Potrzebujemy także agregatów prądotwórczych o dużej mocy.
Ważny adres, jeżeli chcecie pomagać

Każda chętna osoba, która będzie chciała przekazać pomoc rzeczową bądź zaangażować się w pomoc wolontaryjną, zna język ukraiński, rosyjski lub jest prawnikiem czy przedsiębiorcą, który mógłby zatrudnić osoby zza wschodniej granicy – każda taka osoba może napisać na adres prgminachrzanow@gmail.com.
Na takiego maila odpowiedzą pracownicy Urzędu Miejskiego w Chrzanowie.
Ważne jest, żeby zostawić w mailu swoje dane kontaktowe.
Można się też kontaktować telefonicznie w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Chrzanowie pod numerem telefonu
32 75 85 144,
881 712 746,