Burmistrz Miasta Chrzanowa Robert Maciaszek zaprasza na Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Ogłoszenia

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Tegoroczne obchody przebiegną w następujący sposób:
8:00
Wycieczka rowerowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości to wyjątkowe wydarzenie, które rozpocznie się o godzinie 8:00 na Placu 1000-lecia. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów, które serdecznie zaprasza wszystkich miłośników dwóch kółek do wzięcia udziału.
10:00
Msza Święta za Ojczyznę
O godzinie 10:00 zapraszamy wszystkich uczestników na uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę, która odbędzie się w Kościele p.w. św. Mikołaja.
12:00
Chrzanowski Marsz Niepodległości Nordic Walking
O godzinie 12:00, wszyscy chętni będą mieli okazję wziąć udział w Chrzanowskim Marszu Niepodległości. To aktywność, która doskonale wpisuje się w ideę dbania o zdrowie i formę fizyczną. Informacje oraz zapisy można znaleźć na stronie internetowej pifsport.com.pl (zgłoszenia przyjmowane do 9 listopada). Wydarzenie odbędzie się przy udziale UMKS przy PMOS w Chrzanowie.
14:00
Część oficjalna – występ zespołu Krakowiaczek i ceremonia ślubowania klas mundurowych, złożenie kwiatów przed Pomnikiem
Zwycięstwa i Wolności na Placu 1000-Lecia.
15:00
Koncert Niepodległościowy „Gdzieś na serca dnie” i strefy animacji
O godzinie 15:00, zapraszamy na wyjątkowy Koncert Niepodległościowy zatytułowany „Gdzieś na serca dnie”. Na scenie wystąpią Larmodzieje, Paweł Orkisz oraz Sylwester Targosz-Szalonek. Podczas koncertu ogłoszone zostaną wyniki konkursu „Święta miłości kochanej ojczyzny”, a dla dzieci przygotowane będą animacje. Ponadto, będzie miała miejsce promocja książki „Chrzanowskie Gotowanie”, prezentacja sprzętu wojskowego, strzelnica LOK oraz możliwość skosztowania grochówki. Całe wydarzenie odbędzie się w sali teatralnej i na terenie przed MOKSiR przy ul. Władysława Broniewskiego 4.
Wydarzenia towarzyszące:
11:00
XVI Turniej Piłkarski im. gen. Bernarda Monda
Na Stadionie Miejskim w Chrzanowie odbędzie się XVI Turniej Piłkarski im. gen. Bernarda Monda, w którym wezmą udział reprezentacje U-12 z regionów: Dolny Śląsk, Górny Śląsk, Podkarpacie i Małopolska.
17:00
Mecz Unimetal Recycling MTS Chrzanów – SPR Orzeł Przeworsk
W hali widowiskowo-sportowej, ul. Kusocińskiego 2, o godzinie 17:00 rozegrany zostanie mecz pomiędzy drużyną Unimetal Recycling MTS Chrzanów a SPR Orzeł Przeworsk, co będzie znakomitym zwieńczeniem Dnia Niepodległości.