Spotkanie autorskie z Jędrzejem Majką – „Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat”

Kawiarnie naukoweSpotkaniaWykłady

Już za tydzień 16 kwietnia w Oddziale Wystaw Czasowych „Dom Urbańczyka” o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie autorskie z Jędrzejem Majką.

Kim jest Jędrzej Majka? Oto kilka słów od prelegenta: „Jestem autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. O zmieniającym się świecie i podróżowaniu opowiadam w programach telewizyjnych i radiowych oraz podczas spotkań w bibliotekach i ośrodkach kultury. Jako ekspert podróżnik-kulinarny występuję w programie „Pytanie na Śniadanie” a od października 2021 r. prowadzę program telewizyjny „Na tropie przypraw” (4 sezony).”

Podczas spotkania, zanurzymy się w świat egzotycznych przypraw i ich historii:

Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat
„Poszukiwanie nieznanych smaków w nowym miejscu to najbardziej fascynujące zajęcie podczas podróży. A historia przypraw to historia pełna zwrotów akcji i intryg, z wielkimi pieniędzmi w tle. Podróżnicy porzucali swoje dotychczasowe życie i zwabieni zapachem przypraw, sławy i fortuny ruszali w świat. Która przyprawa jest najstarsza a która najdroższa? Dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem? Jak w ciągu wieków podrabiano przyprawy i co groziło za ten czyn?”.

Warto również zajrzeć na stronę internetową Jędrzeja Majki: https://jedrzejmajka.pl/ oraz na profil na Instagramie: https://www.instagram.com/jedrzejmajka.pl/?hl=pl

Podczas spotkania będzie można zakupić książki, a autor szykuje konkursy z niezwykłymi nagrodami! Szykuje się intrygująca zabawa! Nie może Was zabraknąć! Czekamy!

[Fotografie oraz zdjęcie będące tłem plakatu promującego wydarzenie – własność Jędrzeja Majki]

Zdjęcie portretowe - Jędrzej Majka. Jędrzej Majka na bazarze z przyprawami, obok sprzedawca. Okładka książki Jędrzeja Majki - "Podróże ze smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat"