Wystawa pokonkursowa „Chrzanów miastem św. Mikołaja”

KonkursyWystawy czasowe

W dniu 2.02.2009r. odbył się wernisaż wystawy prac pokonkursowych pt.:
„ Chrzanów miastem św. Mikołaja”.

Pokazane zostały wszystkie nadesłane prace, które wpłynęły z różnych placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych z ziemi chrzanowskiej.

Obrazy prezentują widzom szeroki sposób postrzegania postaci patrona Chrzanowa – biskupa Miry -św. Mikołaja. Jest to, bowiem nie tylko dobroduszny święty przytulający dzieci lub podrzucający ukradkiem prezenty, ale także ważna dla Chrzanowa postać, oficjalny patron miasta. Twórcy pokazali w plastyczny sposób swoje wyobrażenia dobroci św. Mikołaja.

Oglądając wystawę możemy zobaczyć, jak bogata jest wyobraźnia osób niepełnosprawnych, a także jakie talenty plastyczne kryją się w wielu z nich. Wiele prac, bowiem wyróżnia się zaskakującą dojrzałością i zmysłem artystycznym, zarówno pod względem technicznym, jak i przedstawieniem pewnej idei związanej z tematem konkursu. Tym samym można sobie wyobrazić, jaki zbawienny wpływ na te osoby może mieć wszelkie twórcze, manualne działanie – terapia sztuką.

Zapraszamy na wystawę, która potrwa do 1.03.2009r., w „Domu Urbańczyka”.

mgr Anna Cieplińska