Opowieść o dawnym Chrzanowie – zbiórka materiałów dotyczących Chrzanowa i okolic

Bez kategorii

Źródła historyczne, tak ważne w działalności każdego Muzeum.  Niejednokrotnie wiele osób nie ma świadomości, że takim „źródłem” może być każda pamiątka działalności człowieka. A tych na terenie Gminy Chrzanów nie brakuje, począwszy od fotografii w albumach rodzinnych, czy dokumentach w archiwach, poprzez wspomnienia i relacje, a na samych budynkach kończąc. To dzięki nim pamięć o ludziach, ich dokonaniach, instytucjach i o wszelkich aspektach działalności na terenie Gminy Chrzanów, jak i dawnego Powiatu Chrzanowskiego. Odkrywanie tajemnic historii i zachowywanie ich w pamięci zbiorowej jest niezwykle istotne, gdyż pomaga zrozumieć przeszłość i świadomie budować przyszłość, a stanowi najważniejszą część działalności statutowej Muzeum.

„Opowieść o dawnym Chrzanowie”, czyli nasza kolejna wystawa czasowa wpisuje się w przytoczone powyżej słowa z „Misji Muzeum w Chrzanowie na lata 2019-2023”.

Dlatego też zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w poszukiwaniu tychże źródeł, do czego pretekstem może się stać wspomniana wystawa. Poszukujemy fotografii, dokumentów oraz wszystkich innych przedmiotów związanych z życiem codziennym mieszkańców Chrzanowa i okolic.

Fotografie i dokumenty, które będziecie Państwo chcieli zatrzymać jako pamiątki osobiste zostaną przez nas zeskanowane i zwrócone Właścicielom.

Zapraszamy do współpracy! Razem snujmy „Opowieść o dawnym Chrzanowie”.