Nowa wystawa plenerowa: Wielka budowa – w 50. rocznicę rozpoczęcia budowy Huty Katowice

Bez kategorii

Zapraszamy do zapoznania się z historią budowy Huty Katowice. Przy budynku głównym Muzeum (ul. Mickiewicza 13) możecie Państwo zobaczyć nową wystawę planszową pt. Wielka budowa – w 50. rocznicę rozpoczęcia budowy Huty Katowice, przygotowaną przez Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej.

Wystawa bogata jest w stare zdjęcia, mapy i wypowiedzi budowniczych tego kombinatu. Ukazuje jego powstanie, a także osiedli mieszkaniowych i całej infrastruktury towarzyszącej. Kombinat przyciągał pracowników z całej Polski, którym należało zapewnić odpowiednie warunki do życia. Wielu mieszkańców naszego miasta także związanych było z tym zakładem.

Wystawę można będzie oglądać do 21 marca 2023 r.

Sponsorem wystawy jest ArcelorMittal.