IX Sztetl Chrzanów. Dni Kultury Żydowskiej 30.09. – 6.10.2021 r.

SpotkaniaWarsztatyWykłady

Zapraszamy na kolejne Dni Kultury Żydowskiej – Sztetl Chrzanów. W programie spotkania, wykłady, spacery historyczne oraz warsztaty.

Czwartek, 30.09.2021 r.

9.00 W synagodze i w domu żydowskim. Lekcja muzealna, oferta dla kl. IV -VIII SP i  młodzieży szkół średnich. Muzeum w Chrzanowie, ul. Mickiewicza 13. Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

11.30 Spacer po mieście Śladami chrzanowskich Żydów, oferta dla kl. V – VIII SP i młodzieży szkół średnich. Zbiórka pod Muzeum, ul. Mickiewicza 13. Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

Piątek, 1.10.2021 r.

9.00 W synagodze i w domu żydowskim. Lekcja muzealna, oferta dla kl. IV -VIII SP i  młodzieży szkół średnich. Muzeum w Chrzanowie, ul. Mickiewicza 13. Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

Sobota, 2.10.2021 r.

10.00 Gra miejska Śladami chrzanowskich Żydów. Oferta dla wszystkich zainteresowanych, realizacja we własnym zakresie przy użyciu aplikacji Exploresy.

16.00 Prezentacja projektu “Wierzba Estery” Marta Sala, Katarzyna Sala i Robert Yerachmiel Sniderman przedstawią projekt ponownego zasadzenia wierzby białej w miejscu zburzonej Synagogi Wielkiej na dawnym placu Estery w Chrzanowie. Skupiając się na zastosowaniu wierzby w praktykach medycznych, wspólnych dla społeczności żydowskiej i słowiańskiej na terenach Polski, artyści zapraszają mieszkańców Chrzanowa do podzielenia się doświadczeniami związanymi z pamięcią lokalną, chorobą i leczeniem. Sala odczytowa MOKSiR. Wstęp wolny

Niedziela, 3.10.2021 r.

12.00-16.00 Zbieranie indywidualnych historii do Projektu “Wierzba Estery”. Muzeum, ul. Mickiewicza 13, wstęp wolny

Poniedziałek, 4.10.2021 r.