Chrzanowska Majówka

FestiwaleOgłoszeniaSpotkaniaWarsztaty

3 Maja zapraszamy do udziału w Chrzanowskiej Majówce.

Uroczystość miejska na Placu 1000-Lecia zostanie poprzedzona mszą św. o godz. 10.00 odprawioną w kościele pw. św. Mikołaja w Chrzanowie. Następnie nastąpi złożenie kwiatów przy tablicy pamiątkowej na dzwonnicy kościelnej. Ok. 11:30 odbędzie się złożenie kwiatów przy pomniku Zwycięstwa i Wolności i odśpiewanie hymnu.

Po oficjalnej części, w godzinach 12:00 – 17:00, zapraszamy na pasaż MOKSiR. W tym roku ze względu na szczególną sytuację w Ukrainie organizujemy Piknik Przyjaźni. W ten sposób chcemy pokazać solidarność z naszym Sąsiadem. Będzie to okazja do integracji i wzajemnego poznania się w rodzinnej atmosferze.

W programie m.in. występy artystyczne, pieczenie Ziemniaków po Cabańsku, animacje dla dzieci, mini zoo, plener malarski Marty Pietrzyk, quiz, stoiska instytucji kultury, zbiórka żywności dla Ukrainy, wystawy: „Ojczyzna w cytatach”, „Kwiat z wody – akwarele Marty Pietrzyk”, warsztaty „Biało-czerwone gipsowe malowanki”, gry i zabawy dla dzieci, degustacja bucht drożdżowych, „Bookcrossing – książka w majowej podróży”.

A na naszym Muzeum zrobi się patriotycznie i wiosennie. Będziecie mogli wykonać przy nim patriotyczne – biało-czerwone tulipany. Razem zrobimy także kolorowe papierowe kwiaty – stokrotki, żonkile i hiacynty. Muzealniczki przygotowały także dla Was pakiet kolorowanek.

 


Filtruj:
Archiwa
Kategorie